De werkgelegenheidsgraad per gemeente: waar werken de meeste 20- tot 64-jarigen? (Census 2021)
Bijgewerkt op · Referentieperiode: 1 januari 2021 · Bron: Statbel — Census 2021
Op 1 januari 2021 had 71,7 % van de inwoners van België tussen 20 en 64 jaar werk (Statbel, Census 2021 — administratieve gegevens over iedereen, geen enquête). De hoogste werkgelegenheidsgraad: Horebeke (85,1 %), Wingene (83,9 %) en Oostrozebeke (83,6 %); de laagste: Farciennes (50,0 %), Sint-Joost-ten-Node (51,0 %) en Sint-Jans-Molenbeek (51,8 %).
Per gewest: Vlaams Gewest 76,5 %, Waals Gewest 67,2 %, Brussels Hoofdstedelijk Gewest 59,9 %.
Top 20
| # | Gemeente | Provincie | Werkgelegenheidsgraad 20–64 (%) |
|---|---|---|---|
| 1 | Horebeke | Oost-Vlaanderen | 85,1 % |
| 2 | Wingene | West-Vlaanderen | 83,9 % |
| 3 | Oostrozebeke | West-Vlaanderen | 83,6 % |
| 4 | Lichtervelde | West-Vlaanderen | 83,4 % |
| 5 | Zonnebeke | West-Vlaanderen | 83,4 % |
| 6 | Hooglede | West-Vlaanderen | 83,3 % |
| 7 | Kruisem | Oost-Vlaanderen | 83,3 % |
| 8 | Lo-Reninge | West-Vlaanderen | 83,0 % |
| 9 | Wortegem-Petegem | Oost-Vlaanderen | 83,0 % |
| 10 | Staden | West-Vlaanderen | 82,9 % |
| 11 | Anzegem | West-Vlaanderen | 82,8 % |
| 12 | Deerlijk | West-Vlaanderen | 82,7 % |
| 13 | Oostkamp | West-Vlaanderen | 82,5 % |
| 14 | Pittem | West-Vlaanderen | 82,5 % |
| 15 | Maarkedal | Oost-Vlaanderen | 82,5 % |
| 16 | Aalter | Oost-Vlaanderen | 82,5 % |
| 17 | Pepingen | Vlaams-Brabant | 82,5 % |
| 18 | Boutersem | Vlaams-Brabant | 82,4 % |
| 19 | Wielsbeke | West-Vlaanderen | 82,2 % |
| 20 | Ingelmunster | West-Vlaanderen | 82,2 % |
Alle 565 gemeenten met een cijfer
| # | Gemeente | Provincie | Werkgelegenheidsgraad 20–64 (%) |
|---|---|---|---|
| 1 | Horebeke | Oost-Vlaanderen | 85,1 % |
| 2 | Wingene | West-Vlaanderen | 83,9 % |
| 3 | Oostrozebeke | West-Vlaanderen | 83,6 % |
| 4 | Lichtervelde | West-Vlaanderen | 83,4 % |
| 5 | Zonnebeke | West-Vlaanderen | 83,4 % |
| 6 | Hooglede | West-Vlaanderen | 83,3 % |
| 7 | Kruisem | Oost-Vlaanderen | 83,3 % |
| 8 | Lo-Reninge | West-Vlaanderen | 83,0 % |
| 9 | Wortegem-Petegem | Oost-Vlaanderen | 83,0 % |
| 10 | Staden | West-Vlaanderen | 82,9 % |
| 11 | Anzegem | West-Vlaanderen | 82,8 % |
| 12 | Deerlijk | West-Vlaanderen | 82,7 % |
| 13 | Oostkamp | West-Vlaanderen | 82,5 % |
| 14 | Pittem | West-Vlaanderen | 82,5 % |
| 15 | Maarkedal | Oost-Vlaanderen | 82,5 % |
| 16 | Aalter | Oost-Vlaanderen | 82,5 % |
| 17 | Pepingen | Vlaams-Brabant | 82,5 % |
| 18 | Boutersem | Vlaams-Brabant | 82,4 % |
| 19 | Wielsbeke | West-Vlaanderen | 82,2 % |
| 20 | Ingelmunster | West-Vlaanderen | 82,2 % |
| 21 | Sint-Lievens-Houtem | Oost-Vlaanderen | 82,2 % |
| 22 | Zedelgem | West-Vlaanderen | 82,1 % |
| 23 | Oosterzele | Oost-Vlaanderen | 82,1 % |
| 24 | Glabbeek | Vlaams-Brabant | 82,0 % |
| 25 | Zulte | Oost-Vlaanderen | 82,0 % |
| 26 | Vleteren | West-Vlaanderen | 82,0 % |
| 27 | Boortmeerbeek | Vlaams-Brabant | 82,0 % |
| 28 | Kluisbergen | Oost-Vlaanderen | 82,0 % |
| 29 | Ledegem | West-Vlaanderen | 81,9 % |
| 30 | Dentergem | West-Vlaanderen | 81,9 % |
| 31 | Langemark-Poelkapelle | West-Vlaanderen | 81,9 % |
| 32 | Kortenaken | Vlaams-Brabant | 81,9 % |
| 33 | Kampenhout | Vlaams-Brabant | 81,9 % |
| 34 | Alveringem | West-Vlaanderen | 81,7 % |
| 35 | Bertem | Vlaams-Brabant | 81,7 % |
| 36 | Opwijk | Vlaams-Brabant | 81,6 % |
| 37 | Nazareth-De Pinte | Oost-Vlaanderen | 81,6 % |
| 38 | Deinze | Oost-Vlaanderen | 81,5 % |
| 39 | Zwalm | Oost-Vlaanderen | 81,5 % |
| 40 | Affligem | Vlaams-Brabant | 81,5 % |
| 41 | Rotselaar | Vlaams-Brabant | 81,5 % |
| 42 | Kaprijke | Oost-Vlaanderen | 81,4 % |
| 43 | Jabbeke | West-Vlaanderen | 81,4 % |
| 44 | Damme | West-Vlaanderen | 81,4 % |
| 45 | Pajottegem | Vlaams-Brabant | 81,4 % |
| 46 | Linter | Vlaams-Brabant | 81,3 % |
| 47 | Holsbeek | Vlaams-Brabant | 81,3 % |
| 48 | Londerzeel | Vlaams-Brabant | 81,2 % |
| 49 | Lochristi | Oost-Vlaanderen | 81,2 % |
| 50 | Moorslede | West-Vlaanderen | 81,2 % |
| 51 | Kortemark | West-Vlaanderen | 81,2 % |
| 52 | Haacht | Vlaams-Brabant | 81,2 % |
| 53 | Zuienkerke | West-Vlaanderen | 81,2 % |
| 54 | Zwevegem | West-Vlaanderen | 81,1 % |
| 55 | Ardooie | West-Vlaanderen | 81,1 % |
| 56 | Bever | Vlaams-Brabant | 81,0 % |
| 57 | Zemst | Vlaams-Brabant | 81,0 % |
| 58 | Ternat | Vlaams-Brabant | 81,0 % |
| 59 | Rumst | Antwerpen | 81,0 % |
| 60 | Maldegem | Oost-Vlaanderen | 80,9 % |
| 61 | Merelbeke-Melle | Oost-Vlaanderen | 80,9 % |
| 62 | Lierde | Oost-Vlaanderen | 80,9 % |
| 63 | Bekkevoort | Vlaams-Brabant | 80,8 % |
| 64 | Wevelgem | West-Vlaanderen | 80,8 % |
| 65 | Herent | Vlaams-Brabant | 80,8 % |
| 66 | Laarne | Oost-Vlaanderen | 80,8 % |
| 67 | Destelbergen | Oost-Vlaanderen | 80,8 % |
| 68 | Houthulst | West-Vlaanderen | 80,8 % |
| 69 | Evergem | Oost-Vlaanderen | 80,8 % |
| 70 | Beernem | West-Vlaanderen | 80,8 % |
| 71 | Koekelare | West-Vlaanderen | 80,7 % |
| 72 | Mont-de-l'Enclus | Henegouwen | 80,7 % |
| 73 | Ichtegem | West-Vlaanderen | 80,7 % |
| 74 | Merchtem | Vlaams-Brabant | 80,7 % |
| 75 | Buggenhout | Oost-Vlaanderen | 80,7 % |
| 76 | Amel | Luik | 80,6 % |
| 77 | Putte | Antwerpen | 80,6 % |
| 78 | Tielt-Winge | Vlaams-Brabant | 80,6 % |
| 79 | Herzele | Oost-Vlaanderen | 80,5 % |
| 80 | Sint-Laureins | Oost-Vlaanderen | 80,5 % |
| 81 | Vaux-sur-Sûre | Luxemburg | 80,5 % |
| 82 | Assenede | Oost-Vlaanderen | 80,5 % |
| 83 | Léglise | Luxemburg | 80,5 % |
| 84 | Kapelle-op-den-Bos | Vlaams-Brabant | 80,5 % |
| 85 | Ranst | Antwerpen | 80,5 % |
| 86 | Lendelede | West-Vlaanderen | 80,4 % |
| 87 | Tielt | West-Vlaanderen | 80,4 % |
| 88 | Lebbeke | Oost-Vlaanderen | 80,4 % |
| 89 | Hoegaarden | Vlaams-Brabant | 80,4 % |
| 90 | Voeren | Limburg | 80,4 % |
| 91 | Nieuwerkerken | Limburg | 80,3 % |
| 92 | Gavere | Oost-Vlaanderen | 80,3 % |
| 93 | Wichelen | Oost-Vlaanderen | 80,3 % |
| 94 | Izegem | West-Vlaanderen | 80,2 % |
| 95 | Rijkevorsel | Antwerpen | 80,2 % |
| 96 | Zandhoven | Antwerpen | 80,2 % |
| 97 | Lubbeek | Vlaams-Brabant | 80,1 % |
| 98 | Roosdaal | Vlaams-Brabant | 80,1 % |
| 99 | Kuurne | West-Vlaanderen | 80,1 % |
| 100 | Huldenberg | Vlaams-Brabant | 80,1 % |
| 101 | Waregem | West-Vlaanderen | 80,1 % |
| 102 | Thimister-Clermont | Luik | 80,1 % |
| 103 | Lennik | Vlaams-Brabant | 80,1 % |
| 104 | Büllingen | Luik | 80,0 % |
| 105 | Diksmuide | West-Vlaanderen | 80,0 % |
| 106 | Sint-Katelijne-Waver | Antwerpen | 80,0 % |
| 107 | Bonheiden | Antwerpen | 80,0 % |
| 108 | Kontich | Antwerpen | 79,9 % |
| 109 | Begijnendijk | Vlaams-Brabant | 79,9 % |
| 110 | Lievegem | Oost-Vlaanderen | 79,9 % |
| 111 | Haaltert | Oost-Vlaanderen | 79,9 % |
| 112 | Puurs-Sint-Amands | Antwerpen | 79,9 % |
| 113 | Oudenburg | West-Vlaanderen | 79,8 % |
| 114 | Geetbets | Vlaams-Brabant | 79,8 % |
| 115 | Nijlen | Antwerpen | 79,7 % |
| 116 | Dalhem | Luik | 79,7 % |
| 117 | Oud-Heverlee | Vlaams-Brabant | 79,7 % |
| 118 | Schelle | Antwerpen | 79,7 % |
| 119 | Donceel | Luik | 79,6 % |
| 120 | Lint | Antwerpen | 79,6 % |
| 121 | Niel | Antwerpen | 79,5 % |
| 122 | Faimes | Luik | 79,5 % |
| 123 | Retie | Antwerpen | 79,5 % |
| 124 | Berlaar | Antwerpen | 79,5 % |
| 125 | Poperinge | West-Vlaanderen | 79,5 % |
| 126 | Tremelo | Vlaams-Brabant | 79,5 % |
| 127 | Steenokkerzeel | Vlaams-Brabant | 79,4 % |
| 128 | Aarschot | Vlaams-Brabant | 79,4 % |
| 129 | Bornem | Antwerpen | 79,3 % |
| 130 | Alken | Limburg | 79,3 % |
| 131 | Heuvelland | West-Vlaanderen | 79,3 % |
| 132 | Heist-op-den-Berg | Antwerpen | 79,3 % |
| 133 | Fernelmont | Namen | 79,3 % |
| 134 | Brakel | Oost-Vlaanderen | 79,3 % |
| 135 | Hoogstraten | Antwerpen | 79,3 % |
| 136 | Lede | Oost-Vlaanderen | 79,3 % |
| 137 | Vosselaar | Antwerpen | 79,2 % |
| 138 | Kortenberg | Vlaams-Brabant | 79,2 % |
| 139 | Verlaine | Luik | 79,2 % |
| 140 | Veurne | West-Vlaanderen | 79,2 % |
| 141 | Bocholt | Limburg | 79,1 % |
| 142 | Riemst | Limburg | 79,1 % |
| 143 | Arendonk | Antwerpen | 79,1 % |
| 144 | Zottegem | Oost-Vlaanderen | 79,1 % |
| 145 | Erpe-Mere | Oost-Vlaanderen | 79,1 % |
| 146 | Hoeilaart | Vlaams-Brabant | 79,1 % |
| 147 | Kalmthout | Antwerpen | 79,1 % |
| 148 | Brecht | Antwerpen | 79,1 % |
| 149 | La Bruyère | Namen | 79,1 % |
| 150 | Balen | Antwerpen | 79,1 % |
| 151 | Laakdal | Antwerpen | 79,1 % |
| 152 | Héron | Luik | 79,0 % |
| 153 | Harelbeke | West-Vlaanderen | 79,0 % |
| 154 | Lummen | Limburg | 79,0 % |
| 155 | Assesse | Namen | 78,9 % |
| 156 | Sankt Vith | Luik | 78,9 % |
| 157 | Zoutleeuw | Vlaams-Brabant | 78,9 % |
| 158 | Sint-Martens-Latem | Oost-Vlaanderen | 78,9 % |
| 159 | Herk-de-Stad | Limburg | 78,9 % |
| 160 | Beerse | Antwerpen | 78,8 % |
| 161 | Wuustwezel | Antwerpen | 78,8 % |
| 162 | Halen | Limburg | 78,8 % |
| 163 | Jalhay | Luik | 78,8 % |
| 164 | Kasterlee | Antwerpen | 78,8 % |
| 165 | Oudsbergen | Limburg | 78,8 % |
| 166 | Clavier | Luik | 78,8 % |
| 167 | Hulshout | Antwerpen | 78,7 % |
| 168 | Herenthout | Antwerpen | 78,7 % |
| 169 | Berlare | Oost-Vlaanderen | 78,7 % |
| 170 | Hamme | Oost-Vlaanderen | 78,7 % |
| 171 | Walhain | Waals-Brabant | 78,7 % |
| 172 | Westerlo | Antwerpen | 78,7 % |
| 173 | Avelgem | West-Vlaanderen | 78,7 % |
| 174 | Sint-Gillis-Waas | Oost-Vlaanderen | 78,6 % |
| 175 | Waasmunster | Oost-Vlaanderen | 78,6 % |
| 176 | Stekene | Oost-Vlaanderen | 78,6 % |
| 177 | Stabroek | Antwerpen | 78,6 % |
| 178 | Aartselaar | Antwerpen | 78,6 % |
| 179 | Torhout | West-Vlaanderen | 78,6 % |
| 180 | Grobbendonk | Antwerpen | 78,6 % |
| 181 | Hove | Antwerpen | 78,6 % |
| 182 | Malle | Antwerpen | 78,5 % |
| 183 | Hamois | Namen | 78,5 % |
| 184 | Meerhout | Antwerpen | 78,5 % |
| 185 | Meise | Vlaams-Brabant | 78,5 % |
| 186 | Keerbergen | Vlaams-Brabant | 78,5 % |
| 187 | Halle | Vlaams-Brabant | 78,4 % |
| 188 | Wommelgem | Antwerpen | 78,4 % |
| 189 | Gingelom | Limburg | 78,3 % |
| 190 | Wervik | West-Vlaanderen | 78,3 % |
| 191 | Weismes | Luik | 78,3 % |
| 192 | Braives | Luik | 78,3 % |
| 193 | Dessel | Antwerpen | 78,3 % |
| 194 | Zoersel | Antwerpen | 78,3 % |
| 195 | Ravels | Antwerpen | 78,3 % |
| 196 | Oudenaarde | Oost-Vlaanderen | 78,2 % |
| 197 | Bree | Limburg | 78,2 % |
| 198 | Olne | Luik | 78,2 % |
| 199 | Itter | Waals-Brabant | 78,2 % |
| 200 | Peer | Limburg | 78,2 % |
| 201 | Lille | Antwerpen | 78,2 % |
| 202 | Éghezée | Namen | 78,2 % |
| 203 | Vorselaar | Antwerpen | 78,2 % |
| 204 | Wellen | Limburg | 78,1 % |
| 205 | Bütgenbach | Luik | 78,1 % |
| 206 | Baarle-Hertog | Antwerpen | 78,1 % |
| 207 | Ieper | West-Vlaanderen | 78,1 % |
| 208 | Beersel | Vlaams-Brabant | 78,0 % |
| 209 | Hemiksem | Antwerpen | 78,0 % |
| 210 | Gistel | West-Vlaanderen | 78,0 % |
| 211 | Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht | Oost-Vlaanderen | 77,9 % |
| 212 | Schilde | Antwerpen | 77,9 % |
| 213 | Kapellen | Antwerpen | 77,9 % |
| 214 | Pelt | Limburg | 77,9 % |
| 215 | Tessenderlo-Ham | Limburg | 77,9 % |
| 216 | Oud-Turnhout | Antwerpen | 77,9 % |
| 217 | Wijnegem | Antwerpen | 77,8 % |
| 218 | Heers | Limburg | 77,8 % |
| 219 | Modave | Luik | 77,8 % |
| 220 | Edegem | Antwerpen | 77,8 % |
| 221 | Duffel | Antwerpen | 77,8 % |
| 222 | Villers-la-Ville | Waals-Brabant | 77,8 % |
| 223 | Scherpenheuvel-Zichem | Vlaams-Brabant | 77,8 % |
| 224 | Tintigny | Luxemburg | 77,7 % |
| 225 | Overijse | Vlaams-Brabant | 77,7 % |
| 226 | As | Limburg | 77,7 % |
| 227 | Bierbeek | Vlaams-Brabant | 77,7 % |
| 228 | Olen | Antwerpen | 77,6 % |
| 229 | Roeselare | West-Vlaanderen | 77,6 % |
| 230 | Bilzen-Hoeselt | Limburg | 77,6 % |
| 231 | Zonhoven | Limburg | 77,6 % |
| 232 | Aubel | Luik | 77,5 % |
| 233 | Schoten | Antwerpen | 77,5 % |
| 234 | Liedekerke | Vlaams-Brabant | 77,5 % |
| 235 | Boechout | Antwerpen | 77,5 % |
| 236 | Herselt | Antwerpen | 77,5 % |
| 237 | Wetteren | Oost-Vlaanderen | 77,5 % |
| 238 | Perwijs | Waals-Brabant | 77,5 % |
| 239 | Kinrooi | Limburg | 77,5 % |
| 240 | Berloz | Luik | 77,5 % |
| 241 | Geel | Antwerpen | 77,5 % |
| 242 | Zutendaal | Limburg | 77,4 % |
| 243 | Wasseiges | Luik | 77,4 % |
| 244 | Dilbeek | Vlaams-Brabant | 77,4 % |
| 245 | Grimbergen | Vlaams-Brabant | 77,4 % |
| 246 | Mont-Saint-Guibert | Waals-Brabant | 77,4 % |
| 247 | Merksplas | Antwerpen | 77,4 % |
| 248 | Neupré | Luik | 77,4 % |
| 249 | Étalle | Luxemburg | 77,3 % |
| 250 | Landen | Vlaams-Brabant | 77,3 % |
| 251 | Diepenbeek | Limburg | 77,3 % |
| 252 | Hechtel-Eksel | Limburg | 77,3 % |
| 253 | Frasnes-lez-Anvaing | Henegouwen | 77,3 % |
| 254 | Ninove | Oost-Vlaanderen | 77,3 % |
| 255 | Ohey | Namen | 77,2 % |
| 256 | Sprimont | Luik | 77,2 % |
| 257 | Tinlot | Luik | 77,2 % |
| 258 | Dendermonde | Oost-Vlaanderen | 77,1 % |
| 259 | Remicourt | Luik | 77,1 % |
| 260 | Denderleeuw | Oost-Vlaanderen | 77,1 % |
| 261 | Libin | Luxemburg | 77,1 % |
| 262 | Theux | Luik | 77,0 % |
| 263 | Juprelle | Luik | 77,0 % |
| 264 | Bevekom | Waals-Brabant | 76,9 % |
| 265 | Incourt | Waals-Brabant | 76,9 % |
| 266 | Nandrin | Luik | 76,9 % |
| 267 | Elzele | Henegouwen | 76,9 % |
| 268 | Tenneville | Luxemburg | 76,8 % |
| 269 | Anthisnes | Luik | 76,8 % |
| 270 | Ramillies | Waals-Brabant | 76,7 % |
| 271 | Mortsel | Antwerpen | 76,7 % |
| 272 | Geer | Luik | 76,7 % |
| 273 | Brugge | West-Vlaanderen | 76,7 % |
| 274 | Zele | Oost-Vlaanderen | 76,7 % |
| 275 | Asse | Vlaams-Brabant | 76,6 % |
| 276 | Burdinne | Luik | 76,6 % |
| 277 | Celles | Henegouwen | 76,6 % |
| 278 | Fexhe-le-Haut-Clocher | Luik | 76,6 % |
| 279 | Spiere-Helkijn | West-Vlaanderen | 76,5 % |
| 280 | Essen | Antwerpen | 76,5 % |
| 281 | Lokeren | Oost-Vlaanderen | 76,5 % |
| 282 | Attert | Luxemburg | 76,5 % |
| 283 | Baelen | Luik | 76,5 % |
| 284 | Orp-Jauche | Waals-Brabant | 76,4 % |
| 285 | Graven | Waals-Brabant | 76,2 % |
| 286 | Hamont-Achel | Limburg | 76,2 % |
| 287 | Manhay | Luxemburg | 76,1 % |
| 288 | Kasteelbrakel | Waals-Brabant | 76,1 % |
| 289 | Temse | Oost-Vlaanderen | 76,1 % |
| 290 | Lijsem | Luik | 76,0 % |
| 291 | Sint-Pieters-Leeuw | Vlaams-Brabant | 76,0 % |
| 292 | Villers-le-Bouillet | Luik | 76,0 % |
| 293 | Heilissem | Waals-Brabant | 75,9 % |
| 294 | Lier | Antwerpen | 75,9 % |
| 295 | Hasselt | Limburg | 75,9 % |
| 296 | Havelange | Namen | 75,9 % |
| 297 | Kortrijk | West-Vlaanderen | 75,8 % |
| 298 | Gesves | Namen | 75,8 % |
| 299 | Crisnée | Luik | 75,8 % |
| 300 | Floreffe | Namen | 75,8 % |
| 301 | Chaumont-Gistoux | Waals-Brabant | 75,7 % |
| 302 | Blegny | Luik | 75,7 % |
| 303 | Lommel | Limburg | 75,6 % |
| 304 | Geraardsbergen | Oost-Vlaanderen | 75,5 % |
| 305 | Marchin | Luik | 75,5 % |
| 306 | Herentals | Antwerpen | 75,5 % |
| 307 | Willebroek | Antwerpen | 75,4 % |
| 308 | Mol | Antwerpen | 75,4 % |
| 309 | Lontzen | Luik | 75,4 % |
| 310 | Ferrières | Luik | 75,4 % |
| 311 | Genepiën | Waals-Brabant | 75,4 % |
| 312 | Tongeren-Borgloon | Limburg | 75,3 % |
| 313 | Aalst | Oost-Vlaanderen | 75,3 % |
| 314 | Brasschaat | Antwerpen | 75,3 % |
| 315 | Hannuit | Luik | 75,3 % |
| 316 | Opzullik | Henegouwen | 75,3 % |
| 317 | Chastre | Waals-Brabant | 75,2 % |
| 318 | Neufchâteau | Luxemburg | 75,1 % |
| 319 | Brunehaut | Henegouwen | 75,1 % |
| 320 | Eigenbrakel | Waals-Brabant | 75,1 % |
| 321 | Wemmel | Vlaams-Brabant | 75,1 % |
| 322 | Drogenbos | Vlaams-Brabant | 75,1 % |
| 323 | Stavelot | Luik | 75,1 % |
| 324 | Menen | West-Vlaanderen | 75,0 % |
| 325 | Gembloers | Namen | 75,0 % |
| 326 | Sombreffe | Namen | 75,0 % |
| 327 | Herve | Luik | 75,0 % |
| 328 | Mechelen | Antwerpen | 75,0 % |
| 329 | Profondeville | Namen | 74,9 % |
| 330 | Habay | Luxemburg | 74,8 % |
| 331 | Ham-sur-Heure-Nalinnes | Henegouwen | 74,8 % |
| 332 | Sint-Genesius-Rode | Vlaams-Brabant | 74,8 % |
| 333 | Zaventem | Vlaams-Brabant | 74,7 % |
| 334 | Burg-Reuland | Luik | 74,7 % |
| 335 | Knokke-Heist | West-Vlaanderen | 74,7 % |
| 336 | Mettet | Namen | 74,7 % |
| 337 | Libramont-Chevigny | Luxemburg | 74,7 % |
| 338 | Stoumont | Luik | 74,6 % |
| 339 | Les Bons Villers | Henegouwen | 74,5 % |
| 340 | Diest | Vlaams-Brabant | 74,5 % |
| 341 | Tienen | Vlaams-Brabant | 74,5 % |
| 342 | Sainte-Ode | Luxemburg | 74,5 % |
| 343 | Fauvillers | Luxemburg | 74,4 % |
| 344 | Nassogne | Luxemburg | 74,4 % |
| 345 | Vilvoorde | Vlaams-Brabant | 74,4 % |
| 346 | Maaseik | Limburg | 74,4 % |
| 347 | Tervuren | Vlaams-Brabant | 74,3 % |
| 348 | Bitsingen | Luik | 74,2 % |
| 349 | Eeklo | Oost-Vlaanderen | 74,2 % |
| 350 | Saint-Léger | Luxemburg | 74,2 % |
| 351 | Geldenaken | Waals-Brabant | 74,2 % |
| 352 | Vloesberg | Henegouwen | 74,2 % |
| 353 | Ouffet | Luik | 74,1 % |
| 354 | Oerle | Luik | 74,1 % |
| 355 | Boom | Antwerpen | 74,0 % |
| 356 | Pont-à-Celles | Henegouwen | 74,0 % |
| 357 | Raeren | Luik | 74,0 % |
| 358 | Quévy | Henegouwen | 74,0 % |
| 359 | Court-Saint-Étienne | Waals-Brabant | 73,9 % |
| 360 | Pecq | Henegouwen | 73,9 % |
| 361 | Chièvres | Henegouwen | 73,8 % |
| 362 | Rebecq | Waals-Brabant | 73,8 % |
| 363 | Plombières | Luik | 73,8 % |
| 364 | Sint-Truiden | Limburg | 73,7 % |
| 365 | Machelen | Vlaams-Brabant | 73,7 % |
| 366 | Leuven | Vlaams-Brabant | 73,7 % |
| 367 | Dilsen-Stokkem | Limburg | 73,7 % |
| 368 | Yvoir | Namen | 73,6 % |
| 369 | Lens | Henegouwen | 73,6 % |
| 370 | Beringen | Limburg | 73,6 % |
| 371 | Anhée | Namen | 73,5 % |
| 372 | Gent | Oost-Vlaanderen | 73,5 % |
| 373 | Rumes | Henegouwen | 73,4 % |
| 374 | Terhulpen | Waals-Brabant | 73,3 % |
| 375 | Houffalize | Luxemburg | 73,3 % |
| 376 | Rendeux | Luxemburg | 73,3 % |
| 377 | Malmedy | Luik | 73,3 % |
| 378 | Bastenaken | Luxemburg | 73,3 % |
| 379 | Chiny | Luxemburg | 73,2 % |
| 380 | Esneux | Luik | 73,1 % |
| 381 | Gouvy | Luxemburg | 73,1 % |
| 382 | Sint-Niklaas | Oost-Vlaanderen | 73,1 % |
| 383 | Estaimpuis | Henegouwen | 73,0 % |
| 384 | Soumagne | Luik | 73,0 % |
| 385 | Rixensart | Waals-Brabant | 73,0 % |
| 386 | Paliseul | Luxemburg | 73,0 % |
| 387 | Seneffe | Henegouwen | 72,9 % |
| 388 | Edingen | Henegouwen | 72,9 % |
| 389 | Linkebeek | Vlaams-Brabant | 72,8 % |
| 390 | Limburg | Luik | 72,8 % |
| 391 | Somme-Leuze | Namen | 72,8 % |
| 392 | Leopoldsburg | Limburg | 72,8 % |
| 393 | Bredene | West-Vlaanderen | 72,8 % |
| 394 | Écaussinnes | Henegouwen | 72,8 % |
| 395 | Daverdisse | Luxemburg | 72,7 % |
| 396 | De Haan | West-Vlaanderen | 72,6 % |
| 397 | Lobbes | Henegouwen | 72,5 % |
| 398 | Lanaken | Limburg | 72,5 % |
| 399 | Chaudfontaine | Luik | 72,3 % |
| 400 | Trois-Ponts | Luik | 72,3 % |
| 401 | Musson | Luxemburg | 72,3 % |
| 402 | Gerpinnes | Henegouwen | 72,1 % |
| 403 | Nijvel | Waals-Brabant | 72,1 % |
| 404 | Herstappe | Limburg | 72,1 % |
| 405 | Houyet | Namen | 72,1 % |
| 406 | Welkenraedt | Luik | 72,1 % |
| 407 | Wellin | Luxemburg | 72,1 % |
| 408 | Meix-devant-Virton | Luxemburg | 72,1 % |
| 409 | Jurbeke | Henegouwen | 72,1 % |
| 410 | Awans | Luik | 72,1 % |
| 411 | Wanze | Luik | 72,0 % |
| 412 | Bièvre | Namen | 71,9 % |
| 413 | Zelzate | Oost-Vlaanderen | 71,8 % |
| 414 | Lasne | Waals-Brabant | 71,8 % |
| 415 | Walcourt | Namen | 71,8 % |
| 416 | Waver | Waals-Brabant | 71,7 % |
| 417 | Herbeumont | Luxemburg | 71,7 % |
| 418 | Turnhout | Antwerpen | 71,7 % |
| 419 | Trooz | Luik | 71,7 % |
| 420 | Brugelette | Henegouwen | 71,7 % |
| 421 | Aat | Henegouwen | 71,7 % |
| 422 | Fosses-la-Ville | Namen | 71,6 % |
| 423 | La Roche-en-Ardenne | Luxemburg | 71,6 % |
| 424 | Montigny-le-Tilleul | Henegouwen | 71,6 % |
| 425 | Ciney | Namen | 71,6 % |
| 426 | Wezembeek-Oppem | Vlaams-Brabant | 71,5 % |
| 427 | Hotton | Luxemburg | 71,5 % |
| 428 | Lierneux | Luik | 71,5 % |
| 429 | Heusden-Zolder | Limburg | 71,4 % |
| 430 | Messancy | Luxemburg | 71,4 % |
| 431 | Aywaille | Luik | 71,3 % |
| 432 | Honnelles | Henegouwen | 71,3 % |
| 433 | Tellin | Luxemburg | 71,3 % |
| 434 | Houthalen-Helchteren | Limburg | 71,3 % |
| 435 | Onhaye | Namen | 71,3 % |
| 436 | Leuze-en-Hainaut | Henegouwen | 71,2 % |
| 437 | Le Rœulx | Henegouwen | 71,2 % |
| 438 | Martelange | Luxemburg | 71,2 % |
| 439 | Tubeke | Waals-Brabant | 71,2 % |
| 440 | 's-Gravenbrakel | Henegouwen | 71,1 % |
| 441 | Pepinster | Luik | 71,0 % |
| 442 | Koksijde | West-Vlaanderen | 70,9 % |
| 443 | Mesen | West-Vlaanderen | 70,8 % |
| 444 | Saint-Georges-sur-Meuse | Luik | 70,8 % |
| 445 | Cerfontaine | Namen | 70,6 % |
| 446 | Nieuwpoort | West-Vlaanderen | 70,5 % |
| 447 | Antoing | Henegouwen | 70,4 % |
| 448 | Bertrix | Luxemburg | 70,3 % |
| 449 | Érezée | Luxemburg | 70,2 % |
| 450 | Borgworm | Luik | 70,1 % |
| 451 | Saint-Hubert | Luxemburg | 69,9 % |
| 452 | Belle | Henegouwen | 69,9 % |
| 453 | Waterloo | Waals-Brabant | 69,9 % |
| 454 | Rouvroy | Luxemburg | 69,9 % |
| 455 | Beaumont | Henegouwen | 69,9 % |
| 456 | Vielsalm | Luxemburg | 69,7 % |
| 457 | Middelkerke | West-Vlaanderen | 69,6 % |
| 458 | Andenne | Namen | 69,6 % |
| 459 | Jemeppe-sur-Sambre | Namen | 69,6 % |
| 460 | Thuin | Henegouwen | 69,4 % |
| 461 | Aarlen | Luxemburg | 69,4 % |
| 462 | Estinnes | Henegouwen | 69,4 % |
| 463 | Komen-Waasten | Henegouwen | 69,4 % |
| 464 | Ronse | Oost-Vlaanderen | 69,2 % |
| 465 | Moeskroen | Henegouwen | 69,2 % |
| 466 | Rochefort | Namen | 69,1 % |
| 467 | Gedinne | Namen | 69,1 % |
| 468 | Eupen | Luik | 69,1 % |
| 469 | Comblain-au-Pont | Luik | 69,0 % |
| 470 | Marche-en-Famenne | Luxemburg | 68,9 % |
| 471 | Kraainem | Vlaams-Brabant | 68,9 % |
| 472 | Beauraing | Namen | 68,6 % |
| 473 | Sivry-Rance | Henegouwen | 68,5 % |
| 474 | Oupeye | Luik | 68,5 % |
| 475 | Amay | Luik | 68,5 % |
| 476 | Durbuy | Luxemburg | 68,3 % |
| 477 | Florennes | Namen | 68,3 % |
| 478 | Zinnik | Henegouwen | 68,2 % |
| 479 | Oudergem | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 68,1 % |
| 480 | Lessen | Henegouwen | 68,1 % |
| 481 | Doische | Namen | 67,9 % |
| 482 | Wezet | Luik | 67,9 % |
| 483 | Hamoir | Luik | 67,8 % |
| 484 | Péruwelz | Henegouwen | 67,8 % |
| 485 | De Panne | West-Vlaanderen | 67,7 % |
| 486 | Philippeville | Namen | 67,7 % |
| 487 | Genk | Limburg | 67,6 % |
| 488 | Antwerpen | Antwerpen | 67,5 % |
| 489 | Bouillon | Luxemburg | 67,3 % |
| 490 | Merbes-le-Château | Henegouwen | 67,3 % |
| 491 | Oostende | West-Vlaanderen | 67,3 % |
| 492 | Maasmechelen | Limburg | 67,1 % |
| 493 | Beyne-Heusay | Luik | 67,0 % |
| 494 | Kelmis | Luik | 66,9 % |
| 495 | Aubange | Luxemburg | 66,9 % |
| 496 | Sint-Pieters-Woluwe | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 66,8 % |
| 497 | Blankenberge | West-Vlaanderen | 66,8 % |
| 498 | Engis | Luik | 66,6 % |
| 499 | Fléron | Luik | 66,5 % |
| 500 | Flémalle | Luik | 66,4 % |
| 501 | Virton | Luxemburg | 66,4 % |
| 502 | Bernissart | Henegouwen | 66,4 % |
| 503 | Sint-Lambrechts-Woluwe | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 66,0 % |
| 504 | Ottignies-Louvain-la-Neuve | Waals-Brabant | 65,9 % |
| 505 | Florenville | Luxemburg | 65,7 % |
| 506 | Spa | Luik | 65,7 % |
| 507 | Watermaal-Bosvoorde | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 65,5 % |
| 508 | Ukkel | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 65,5 % |
| 509 | Doornik | Henegouwen | 65,4 % |
| 510 | Saint-Ghislain | Henegouwen | 65,2 % |
| 511 | Fleurus | Henegouwen | 65,1 % |
| 512 | Sambreville | Namen | 64,9 % |
| 513 | Froidchapelle | Henegouwen | 64,7 % |
| 514 | Namen | Namen | 64,7 % |
| 515 | Chapelle-lez-Herlaimont | Henegouwen | 64,4 % |
| 516 | Binche | Henegouwen | 64,2 % |
| 517 | Grâce-Hollogne | Luik | 64,2 % |
| 518 | Vresse-sur-Semois | Namen | 64,2 % |
| 519 | Chimay | Henegouwen | 64,0 % |
| 520 | Jette | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 63,9 % |
| 521 | Ganshoren | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 63,8 % |
| 522 | Etterbeek | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 63,8 % |
| 523 | Ans | Luik | 63,8 % |
| 524 | Momignies | Henegouwen | 63,7 % |
| 525 | Courcelles | Henegouwen | 63,6 % |
| 526 | Anderlues | Henegouwen | 63,6 % |
| 527 | Sint-Agatha-Berchem | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 63,6 % |
| 528 | Hoei | Luik | 63,0 % |
| 529 | Fontaine-l'Évêque | Henegouwen | 62,8 % |
| 530 | Dinant | Namen | 62,5 % |
| 531 | Morlanwelz | Henegouwen | 62,5 % |
| 532 | Erquelinnes | Henegouwen | 62,3 % |
| 533 | Couvin | Namen | 62,2 % |
| 534 | Aiseau-Presles | Henegouwen | 61,9 % |
| 535 | Vorst | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 61,4 % |
| 536 | Manage | Henegouwen | 61,1 % |
| 537 | Herstal | Luik | 61,0 % |
| 538 | Koekelberg | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 60,9 % |
| 539 | Elsene | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 60,7 % |
| 540 | Dour | Henegouwen | 60,6 % |
| 541 | Frameries | Henegouwen | 60,5 % |
| 542 | Hensies | Henegouwen | 60,4 % |
| 543 | Viroinval | Namen | 59,9 % |
| 544 | Evere | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 59,5 % |
| 545 | Bergen | Henegouwen | 59,3 % |
| 546 | Saint-Nicolas | Luik | 59,1 % |
| 547 | Sint-Gillis | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 58,7 % |
| 548 | La Louvière | Henegouwen | 58,5 % |
| 549 | Schaarbeek | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 58,2 % |
| 550 | Châtelet | Henegouwen | 57,3 % |
| 551 | Verviers | Luik | 57,2 % |
| 552 | Brussel | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 57,2 % |
| 553 | Seraing | Luik | 57,0 % |
| 554 | Anderlecht | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 56,6 % |
| 555 | Quiévrain | Henegouwen | 56,1 % |
| 556 | Quaregnon | Henegouwen | 55,7 % |
| 557 | Hastière | Namen | 55,4 % |
| 558 | Luik | Luik | 55,4 % |
| 559 | Colfontaine | Henegouwen | 55,4 % |
| 560 | Boussu | Henegouwen | 55,2 % |
| 561 | Dison | Luik | 54,8 % |
| 562 | Charleroi | Henegouwen | 54,0 % |
| 563 | Sint-Jans-Molenbeek | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 51,8 % |
| 564 | Sint-Joost-ten-Node | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 51,0 % |
| 565 | Farciennes | Henegouwen | 50,0 % |
Per provincie
Antwerpen
| # | Gemeente | Werkgelegenheidsgraad 20–64 (%) |
|---|---|---|
| 1 | Rumst | 81,0 % |
| 2 | Putte | 80,6 % |
| 3 | Ranst | 80,5 % |
| 4 | Rijkevorsel | 80,2 % |
| 5 | Zandhoven | 80,2 % |
Laagste: Antwerpen (67,5 %), Turnhout (71,7 %) en Boom (74,0 %).
Vlaams-Brabant
| # | Gemeente | Werkgelegenheidsgraad 20–64 (%) |
|---|---|---|
| 1 | Pepingen | 82,5 % |
| 2 | Boutersem | 82,4 % |
| 3 | Glabbeek | 82,0 % |
| 4 | Boortmeerbeek | 82,0 % |
| 5 | Kortenaken | 81,9 % |
Laagste: Kraainem (68,9 %), Wezembeek-Oppem (71,5 %) en Linkebeek (72,8 %).
Waals-Brabant
| # | Gemeente | Werkgelegenheidsgraad 20–64 (%) |
|---|---|---|
| 1 | Walhain | 78,7 % |
| 2 | Itter | 78,2 % |
| 3 | Villers-la-Ville | 77,8 % |
| 4 | Perwijs | 77,5 % |
| 5 | Mont-Saint-Guibert | 77,4 % |
Laagste: Ottignies-Louvain-la-Neuve (65,9 %), Waterloo (69,9 %) en Tubeke (71,2 %).
West-Vlaanderen
| # | Gemeente | Werkgelegenheidsgraad 20–64 (%) |
|---|---|---|
| 1 | Wingene | 83,9 % |
| 2 | Oostrozebeke | 83,6 % |
| 3 | Lichtervelde | 83,4 % |
| 4 | Zonnebeke | 83,4 % |
| 5 | Hooglede | 83,3 % |
Laagste: Blankenberge (66,8 %), Oostende (67,3 %) en De Panne (67,7 %).
Oost-Vlaanderen
| # | Gemeente | Werkgelegenheidsgraad 20–64 (%) |
|---|---|---|
| 1 | Horebeke | 85,1 % |
| 2 | Kruisem | 83,3 % |
| 3 | Wortegem-Petegem | 83,0 % |
| 4 | Maarkedal | 82,5 % |
| 5 | Aalter | 82,5 % |
Laagste: Ronse (69,2 %), Zelzate (71,8 %) en Sint-Niklaas (73,1 %).
Henegouwen
| # | Gemeente | Werkgelegenheidsgraad 20–64 (%) |
|---|---|---|
| 1 | Mont-de-l'Enclus | 80,7 % |
| 2 | Frasnes-lez-Anvaing | 77,3 % |
| 3 | Elzele | 76,9 % |
| 4 | Celles | 76,6 % |
| 5 | Opzullik | 75,3 % |
Laagste: Farciennes (50,0 %), Charleroi (54,0 %) en Boussu (55,2 %).
Luik
| # | Gemeente | Werkgelegenheidsgraad 20–64 (%) |
|---|---|---|
| 1 | Amel | 80,6 % |
| 2 | Thimister-Clermont | 80,1 % |
| 3 | Büllingen | 80,0 % |
| 4 | Dalhem | 79,7 % |
| 5 | Donceel | 79,6 % |
Laagste: Dison (54,8 %), Luik (55,4 %) en Seraing (57,0 %).
Limburg
| # | Gemeente | Werkgelegenheidsgraad 20–64 (%) |
|---|---|---|
| 1 | Voeren | 80,4 % |
| 2 | Nieuwerkerken | 80,3 % |
| 3 | Alken | 79,3 % |
| 4 | Bocholt | 79,1 % |
| 5 | Riemst | 79,1 % |
Laagste: Maasmechelen (67,1 %), Genk (67,6 %) en Houthalen-Helchteren (71,3 %).
Luxemburg
| # | Gemeente | Werkgelegenheidsgraad 20–64 (%) |
|---|---|---|
| 1 | Vaux-sur-Sûre | 80,5 % |
| 2 | Léglise | 80,5 % |
| 3 | Tintigny | 77,7 % |
| 4 | Étalle | 77,3 % |
| 5 | Libin | 77,1 % |
Laagste: Florenville (65,7 %), Virton (66,4 %) en Aubange (66,9 %).
Namen
| # | Gemeente | Werkgelegenheidsgraad 20–64 (%) |
|---|---|---|
| 1 | Fernelmont | 79,3 % |
| 2 | La Bruyère | 79,1 % |
| 3 | Assesse | 78,9 % |
| 4 | Hamois | 78,5 % |
| 5 | Éghezée | 78,2 % |
Laagste: Hastière (55,4 %), Viroinval (59,9 %) en Couvin (62,2 %).
Brussels Hoofdstedelijk Gewest
| # | Gemeente | Werkgelegenheidsgraad 20–64 (%) |
|---|---|---|
| 1 | Oudergem | 68,1 % |
| 2 | Sint-Pieters-Woluwe | 66,8 % |
| 3 | Sint-Lambrechts-Woluwe | 66,0 % |
| 4 | Watermaal-Bosvoorde | 65,5 % |
| 5 | Ukkel | 65,5 % |
Laagste: Sint-Joost-ten-Node (51,0 %), Sint-Jans-Molenbeek (51,8 %) en Anderlecht (56,6 %).
Over deze cijfers
Gerangschikt op werkgelegenheidsgraad 20–64 (%), van hoog naar laag; gelijke waarden delen een plaats. Het Belgische cijfer en de cijfers per gewest en provincie: gewogen gemiddelde van de gemeenten (gewicht: population_20_64).
Referentiedatum: 1 januari 2021 · Bron: Statbel — Census 2021
Hergebruik: hergebruik onder CC BY 4.0. Data als CSV: employment-2021.csv · volledige tabel · interactieve kaart.