Op 1 januari 2021 had 75,5 % van de inwoners van Geraardsbergen tussen 20 en 64 jaar werk — 304e van 565 gemeenten (Statbel, Census 2021).
10 jaar eerder, in 2011, was het 72,6 %: een stijging van 2,9 procentpunt. Statbel: in 2011 werd het aantal werknemers bij Europese en internationale instellingen onderschat; waar velen van hen wonen, overschat de vergelijking met 2011 de stijging.
Geraardsbergen ligt 3,8 procentpunt boven het Belgische cijfer (71,7 %) en 1,9 procentpunt onder de provincie Oost-Vlaanderen (77,4 %).
Geraardsbergen ligt in het arrondissement Aalst, provincie Oost-Vlaanderen, Vlaams Gewest.
Over deze cijfers: bron Statbel — Census 2021, referentieperiode 1 januari 2021; bijgewerkt op .
| Cijfer | Waarde |
|---|---|
| Werkgelegenheidsgraad 20–64 jaar (1 januari 2021) | 75,5 % |
| Inwoners van 20 tot 64 jaar (Census 2021) | 19.621 |
| Werkende inwoners van 20 tot 64 jaar | 14.816 |
| Werkloosheidsgraad 15–64 jaar | 5,8 % |
| Jobs in de gemeente, door inwoners van België | 8.116 |
| Werkende inwoners (alle leeftijden) | 15.172 |
| Pendelsaldo (jobs min werkende inwoners) | −7.056 |
| Bevolking (1 januari 2026) | 35.338 inwoners |
| Gemiddeld inkomen (inkomstenjaar 2023 · aanslagjaar 2024) | € 39.835 |
| Mediaanprijs woning (2025) | € 245.500 |
| Misdaadcijfers (2025) | 76,5 per 1.000 inwoners |
| Aanvullende gemeentebelasting op de personenbelasting (aanslagjaar 2024) | 7,8 % |
| Gemeentebelasting op vastgoed, in % van het kadastraal inkomen (aanslagjaar 2026) | 39,0 % |
| Gemiddelde leeftijd (1 januari 2026) | 43,7 jaar |
| Inwoners met een niet-Belgische nationaliteit (1 januari 2026) | 7,8 % |
| Letselongevallen per 1.000 inwoners (2025) | 2,6 per 1.000 inwoners |
| Werkzoekenden met een werkloosheidsuitkering (2025) | 2,6 per 100 inw. 18–64 |
Referentiedatum: 1 januari 2021 · Bron: Statbel — Census 2021
In Geraardsbergen had op 1 januari 2021 75,5 % van de inwoners tussen 20 en 64 jaar werk (Statbel, Census 2021: administratieve gegevens, geen enquête).
Geraardsbergen staat op plaats 304 van 565 gemeenten voor werkgelegenheidsgraad 20–64 (%) (75,5 %), +3,8 procentpunt tegenover het Belgische cijfer (71,7 %).
Van 72,6 procent van de 20- tot 64-jarigen in 2011 naar 75,5 procent van de 20- tot 64-jarigen in 2021 (+2,9 procentpunt).
Statbel: in 2011 werd het aantal werknemers bij Europese en internationale instellingen onderschat; waar velen van hen wonen, overschat de vergelijking met 2011 de stijging.