Werkzoekenden met een werkloosheidsuitkering (2025) in Oost-Vlaanderen: 2,4 per 100 inw. 18–64 — gewogen gemiddelde van 55 gemeenten.
Ter vergelijking: België 4,1 per 100 inw. 18–64 — Oost-Vlaanderen zit 1,7 procentpunt onder het Belgische cijfer.
Over deze cijfers: bron RVA — Volledige werkloosheid per gemeente, referentieperiode 2025, jaargemiddelde; bijgewerkt op .
Oost-Vlaanderen in de ranglijst van alle gemeenten
| # | Gemeente | Werkzoekenden met een werkloosheidsuitkering (2025) |
|---|---|---|
| 1 | Ronse | 4,0 per 100 inw. 18–64 |
| 2 | Gent | 3,4 per 100 inw. 18–64 |
| 3 | Sint-Niklaas | 3,3 per 100 inw. 18–64 |
| 4 | Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht | 2,9 per 100 inw. 18–64 |
| 5 | Aalst | 2,8 per 100 inw. 18–64 |
| 6 | Zelzate | 2,7 per 100 inw. 18–64 |
| 7 | Geraardsbergen | 2,6 per 100 inw. 18–64 |
| 8 | Temse | 2,6 per 100 inw. 18–64 |
| 9 | Eeklo | 2,6 per 100 inw. 18–64 |
| 10 | Wetteren | 2,5 per 100 inw. 18–64 |
| 11 | Zele | 2,4 per 100 inw. 18–64 |
| 12 | Denderleeuw | 2,4 per 100 inw. 18–64 |
| 13 | Sint-Gillis-Waas | 2,4 per 100 inw. 18–64 |
| 14 | Hamme | 2,3 per 100 inw. 18–64 |
| 15 | Ninove | 2,3 per 100 inw. 18–64 |
| 16 | Lokeren | 2,3 per 100 inw. 18–64 |
| 17 | Dendermonde | 2,3 per 100 inw. 18–64 |
| 18 | Oudenaarde | 2,2 per 100 inw. 18–64 |
| 19 | Stekene | 2,2 per 100 inw. 18–64 |
| 20 | Evergem | 2,1 per 100 inw. 18–64 |
| 21 | Lede | 2,0 per 100 inw. 18–64 |
| 22 | Wichelen | 1,9 per 100 inw. 18–64 |
| 23 | Erpe-Mere | 1,9 per 100 inw. 18–64 |
| 24 | Zottegem | 1,9 per 100 inw. 18–64 |
| 25 | Berlare | 1,9 per 100 inw. 18–64 |
| 26 | Maldegem | 1,9 per 100 inw. 18–64 |
| 27 | Merelbeke-Melle | 1,8 per 100 inw. 18–64 |
| 28 | Assenede | 1,8 per 100 inw. 18–64 |
| 29 | Destelbergen | 1,8 per 100 inw. 18–64 |
| 30 | Sint-Laureins | 1,8 per 100 inw. 18–64 |
| 31 | Brakel | 1,8 per 100 inw. 18–64 |
| 32 | Lebbeke | 1,7 per 100 inw. 18–64 |
| 33 | Lievegem | 1,7 per 100 inw. 18–64 |
| 34 | Herzele | 1,7 per 100 inw. 18–64 |
| 35 | Sint-Martens-Latem | 1,7 per 100 inw. 18–64 |
| 36 | Laarne | 1,7 per 100 inw. 18–64 |
| 37 | Haaltert | 1,7 per 100 inw. 18–64 |
| 38 | Lochristi | 1,7 per 100 inw. 18–64 |
| 39 | Zulte | 1,7 per 100 inw. 18–64 |
| 40 | Deinze | 1,6 per 100 inw. 18–64 |
| 41 | Buggenhout | 1,6 per 100 inw. 18–64 |
| 42 | Waasmunster | 1,6 per 100 inw. 18–64 |
| 43 | Nazareth-De Pinte | 1,6 per 100 inw. 18–64 |
| 44 | Kaprijke | 1,5 per 100 inw. 18–64 |
| 45 | Kluisbergen | 1,5 per 100 inw. 18–64 |
| 46 | Sint-Lievens-Houtem | 1,5 per 100 inw. 18–64 |
| 47 | Gavere | 1,5 per 100 inw. 18–64 |
| 48 | Lierde | 1,5 per 100 inw. 18–64 |
| 49 | Horebeke | 1,4 per 100 inw. 18–64 |
| 50 | Zwalm | 1,4 per 100 inw. 18–64 |
| 51 | Kruisem | 1,3 per 100 inw. 18–64 |
| 52 | Aalter | 1,3 per 100 inw. 18–64 |
| 53 | Oosterzele | 1,2 per 100 inw. 18–64 |
| 54 | Maarkedal | 1,1 per 100 inw. 18–64 |
| 55 | Wortegem-Petegem | 1,1 per 100 inw. 18–64 |