Werkzoekenden met een werkloosheidsuitkering (2025) in West-Vlaanderen: 2,5 per 100 inw. 18–64 — gewogen gemiddelde van 62 gemeenten.
Ter vergelijking: België 4,1 per 100 inw. 18–64 — West-Vlaanderen zit 1,6 procentpunt onder het Belgische cijfer.
Over deze cijfers: bron RVA — Volledige werkloosheid per gemeente, referentieperiode 2025, jaargemiddelde; bijgewerkt op .
West-Vlaanderen in de ranglijst van alle gemeenten
| # | Gemeente | Werkzoekenden met een werkloosheidsuitkering (2025) |
|---|---|---|
| 1 | Blankenberge | 6,4 per 100 inw. 18–64 |
| 2 | Oostende | 5,0 per 100 inw. 18–64 |
| 3 | Bredene | 3,9 per 100 inw. 18–64 |
| 4 | Knokke-Heist | 3,8 per 100 inw. 18–64 |
| 5 | De Panne | 3,6 per 100 inw. 18–64 |
| 6 | De Haan | 3,4 per 100 inw. 18–64 |
| 7 | Brugge | 3,4 per 100 inw. 18–64 |
| 8 | Nieuwpoort | 3,3 per 100 inw. 18–64 |
| 9 | Menen | 3,1 per 100 inw. 18–64 |
| 10 | Roeselare | 2,9 per 100 inw. 18–64 |
| 11 | Middelkerke | 2,8 per 100 inw. 18–64 |
| 12 | Spiere-Helkijn | 2,8 per 100 inw. 18–64 |
| 13 | Zuienkerke | 2,8 per 100 inw. 18–64 |
| 14 | Wervik | 2,8 per 100 inw. 18–64 |
| 15 | Damme | 2,7 per 100 inw. 18–64 |
| 16 | Koksijde | 2,6 per 100 inw. 18–64 |
| 17 | Kortrijk | 2,6 per 100 inw. 18–64 |
| 18 | Ieper | 2,4 per 100 inw. 18–64 |
| 19 | Oudenburg | 2,4 per 100 inw. 18–64 |
| 20 | Gistel | 2,2 per 100 inw. 18–64 |
| 21 | Torhout | 2,2 per 100 inw. 18–64 |
| 22 | Harelbeke | 2,1 per 100 inw. 18–64 |
| 23 | Izegem | 2,0 per 100 inw. 18–64 |
| 24 | Avelgem | 2,0 per 100 inw. 18–64 |
| 25 | Mesen | 2,0 per 100 inw. 18–64 |
| 26 | Oostkamp | 1,9 per 100 inw. 18–64 |
| 27 | Waregem | 1,8 per 100 inw. 18–64 |
| 28 | Zedelgem | 1,8 per 100 inw. 18–64 |
| 29 | Diksmuide | 1,8 per 100 inw. 18–64 |
| 30 | Ingelmunster | 1,8 per 100 inw. 18–64 |
| 31 | Ichtegem | 1,8 per 100 inw. 18–64 |
| 32 | Kuurne | 1,8 per 100 inw. 18–64 |
| 33 | Tielt | 1,7 per 100 inw. 18–64 |
| 34 | Poperinge | 1,7 per 100 inw. 18–64 |
| 35 | Jabbeke | 1,7 per 100 inw. 18–64 |
| 36 | Pittem | 1,7 per 100 inw. 18–64 |
| 37 | Zwevegem | 1,7 per 100 inw. 18–64 |
| 38 | Wevelgem | 1,7 per 100 inw. 18–64 |
| 39 | Wielsbeke | 1,7 per 100 inw. 18–64 |
| 40 | Veurne | 1,6 per 100 inw. 18–64 |
| 41 | Beernem | 1,6 per 100 inw. 18–64 |
| 42 | Koekelare | 1,6 per 100 inw. 18–64 |
| 43 | Oostrozebeke | 1,6 per 100 inw. 18–64 |
| 44 | Moorslede | 1,6 per 100 inw. 18–64 |
| 45 | Heuvelland | 1,5 per 100 inw. 18–64 |
| 46 | Houthulst | 1,5 per 100 inw. 18–64 |
| 47 | Kortemark | 1,4 per 100 inw. 18–64 |
| 48 | Ardooie | 1,4 per 100 inw. 18–64 |
| 49 | Deerlijk | 1,4 per 100 inw. 18–64 |
| 50 | Staden | 1,4 per 100 inw. 18–64 |
| 51 | Hooglede | 1,4 per 100 inw. 18–64 |
| 52 | Langemark-Poelkapelle | 1,4 per 100 inw. 18–64 |
| 53 | Wingene | 1,3 per 100 inw. 18–64 |
| 54 | Alveringem | 1,3 per 100 inw. 18–64 |
| 55 | Lendelede | 1,3 per 100 inw. 18–64 |
| 56 | Anzegem | 1,2 per 100 inw. 18–64 |
| 57 | Zonnebeke | 1,2 per 100 inw. 18–64 |
| 58 | Ledegem | 1,2 per 100 inw. 18–64 |
| 59 | Lichtervelde | 1,1 per 100 inw. 18–64 |
| 60 | Dentergem | 1,1 per 100 inw. 18–64 |
| 61 | Vleteren | 1,1 per 100 inw. 18–64 |
| 62 | Lo-Reninge | 1,0 per 100 inw. 18–64 |